Tongue River Track Invite Results

Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

1. Jax Zimmer Fr Big Horn 11.86 10
2. Will Huckeba So Big Horn 11.98 8
3. Tremaine Ruff Jr Normative Services 12.11 6
4. Elian Davila Jr Greybull HS 12.19 5
5. Caleb Bottom Jr Greybull HS 12.22 4
6. James Robertson Sr Greybull HS 12.39 3
7. Brenden Rodick Fr Normative Services 12.45 2
8. Joshua Andrakin Sr Normative Services 12.65 1
9. Cutler Bradshaw Jr Big Horn 12.74
10. Dale McBride So Greybull HS 12.77
11. Irving Castro Fr Greybull HS 13.11
12. Zane Pitchford So Tongue River High School 13.27
13. James McKenzie So Tongue River High School 13.37

Girl's 100 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Wind Score
1. Carleigh Reish Fr Tongue River High School 13.08 10
2. Grace Sopko So Tongue River High School 13.85 8
3. Laura Biegel Fr Big Horn 14.09 6
4. Monique Velasquez So Greybull HS 14.38 5
5. Izzy Carbert So Tongue River High School 14.42 4
6. Zia Robbins Fr Tongue River High School 14.69 3
7. Casey Prior Jr Big Horn 15.07 2
8. Heidi Araiza Sr Greybull HS 15.15 1
9. Drew Mullinax Fr Big Horn 15.37
10. Mollie Watson Sr Big Horn 16.37
11. Sienna Price So Big Horn 17.12

Boy's 200 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Wind Score
1. Nathaniel Lydic Sr Big Horn 23.93 10
2. Danny Hsu So Big Horn 25.57 8
3. Austin Wood Sr Tongue River High School 25.75 6
4. Jack Walker Fr Big Horn 25.79 5
5. Tremaine Ruff Jr Normative Services 25.81 4
6. Bryce Morris Fr Big Horn 25.84 3
7. Dale McBride So Greybull HS 25.95 2
8. Joshua Andrakin Sr Normative Services 26.18 1
9. Eli Cummins Fr Tongue River High School 26.3
10. Brenden Rodick Fr Normative Services 26.67
11. Luke Mullinax So Big Horn 26.91
12. Ethan Weiss Fr Big Horn 27.03
13. Gentry Lattin So Big Horn 27.56
13. Zach Cook So Tongue River High School 27.56
15. Zane Pitchford So Tongue River High School 28.02
16. James McKenzie So Tongue River High School 28.16
17. Tucker Nelson Sr Greybull HS 28.55
18. Cade Butler Fr Big Horn 28.65
19. Branden Welsh Jr Greybull HS 29.06

Girl's 200 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Wind Score
1. Carleigh Reish Fr Tongue River High School 26.97 10
2. McKenzie Mazur Sr Greybull HS 28.40 8
3. Grace Sopko So Tongue River High School 28.63 6
4. Izzy Carbert So Tongue River High School 29.78 5
5. Monique Velasquez So Greybull HS 29.84 4
6. Angel Moon Jr Greybull HS 30.22 3
7. Amelia Stopher Fr Tongue River High School 30.89 2
8. Jordan Frank Jr Big Horn 31.02 1
9. Libby Franklin So Big Horn 32.4
9. Casey Prior Jr Big Horn 32.40
11. Heidi Araiza Sr Greybull HS 32.75
12. CheyAnn Price Jr Big Horn 33.08
13. Bayle Thomas Fr Tongue River High School 33.17
14. Suzie Rondeau Fr Normative Services 36.62
15. Mollie Watson Sr Big Horn 38.21

Boy's 400 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Austin Wood Sr Tongue River High School 1:00.03 10
2. Eli Cummins Fr Tongue River High School 1:01.17 8
3. Tremaine Ruff Jr Normative Services 1:01.21 6
4. Joshua Andrakin Sr Normative Services 1:02.02 5
5. Zach Cook So Tongue River High School 1:02.92 4
6. Brenden Rodick Fr Normative Services 1:03.00 3
7. Branden Welsh Jr Greybull HS 1:03.46 2
8. Jesus Hernandez So Greybull HS 1:03:46.00 1

Girl's 400 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Holly Hutchinson Sr Tongue River High School 1:05.24 10
2. Suzie Rondeau Fr Normative Services 1:15.27 8
3. Bayle Thomas Fr Tongue River High School 1:17:42.00 6

Boy's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Cooper Vollmer Jr Tongue River High School 2:08.03 10
2. Ryan Smith Fr Greybull HS 2:25.57 8
3. Gabe Wright Jr Greybull HS 2:37.00 6
4. Brandon Cummins So Big Horn 2:46.39 5

Girl's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Brooke Flock So Greybull HS 2:46.16 10
2. Libby Franklin So Big Horn 2:56.72 8
3. Holly Hutchinson Sr Tongue River High School 3:19.88 6
4. Suzie Rondeau Fr Normative Services 3:21.71 5

Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Cooper Vollmer Jr Tongue River High School 4:51.00 10
2. Jason Barron So Tongue River High School 5:07.00 8
3. Billy Watson Jr Big Horn 5:21.61 6
4. Jett Walker Jr Tongue River High School 5:22.46 5
5. Ryan Smith Fr Greybull HS 5:24.9 4
6. Bridger Michaud So Big Horn 5:29.00 3
7. Cade Butler Fr Big Horn 5:31.00 2
8. Brandon Cummins So Big Horn 5:52.00 1
9. Thomas Whaley So Greybull HS 5:57.00

Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Brooke Flock So Greybull HS 6:05.00 10
2. Chloe Wilson Fr Tongue River High School 6:27.33 8
3. Kalie Bocek Jr Tongue River High School 6:28.74 6
4. Cyntori Vallie Fr Normative Services 7:42.77 5

Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Gaven McColloch So Greybull HS 10:54.60 10
2. Jason Barron So Tongue River High School 11:06.00 8
3. Jacob Brogdon So Big Horn 11:34.08 6
4. Azariah Benavides So Tongue River High School 11:36.23 5

Girl's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Reata Cook Sr Big Horn 13:50.43 10
2. Elizabeth Foley So Big Horn 14:57.96 8

Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Wind Score
1. Jenny Trabert Sr Big Horn 18.37 10
2. Jane Pendergast Fr Tongue River High School 18.53 8
3. Madison Butler So Big Horn 19.84 6
4. Kylee Lamb Fr Big Horn 21.29 5

Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Wind Score
1. Kyler Ostler Jr Big Horn 15.01 10
2. Liam Greenelsh Sr Big Horn 15.43 8
3. Kade VanDyken Sr Big Horn 16.44 6
4. Garrett Custis So Big Horn 17.88 5
5. Zane Pitchford So Tongue River High School 21.58 4

Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score

Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Jenny Trabert Sr Big Horn 53:12.00 10
2. Jane Pendergast Fr Tongue River High School 53:19.00 8
3. Madison Butler So Big Horn 58:08.00 6
4. Chloe Wilson Fr Tongue River High School 1:00:07.00 5

Boy's Long Jump Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Wind Score
1. Caleb Bottom Jr Greybull HS 5.95 19-06.50 10
2. Ayden Phillips So Big Horn 5.83 19-01.50 8
3. Kade Eisele Sr Big Horn 5.79 19-00.00 6
4. Jett Walker Jr Tongue River High School 5.57 18-03.50 5
5. Luke Mullinax So Big Horn 5.52 18-01.50 4
6. Danny Hsu So Big Horn 5.32 17-05.50 3
7. Will Huckeba So Big Horn 5.27 17-03.50 2
8. Jesus Hernandez So Greybull HS 5.21 17-01.00 1
9. Christian Walker So Big Horn 5.19 17-00.50
10. Sean Walker Fr Big Horn 5.15 16-11.00
10. Bryce Morris Fr Big Horn 5.15 16-11.00
12. McCaffrey Billings So Big Horn 4.98 16-04.00
13. Tucker Nelson Sr Greybull HS 4.90 16-01.00
14. James McKenzie So Tongue River High School 4.62 15-02.00
15. Zane Pitchford So Tongue River High School 4.49 14-09.00
16. Zach Cook So Tongue River High School 4.04 13-03.00
17. Thomas Whaley So Greybull HS 3.94 12-11.00
DQ Liam Greenelsh Sr Big Horn DQ DQ

Girl's Long Jump Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Wind Score
1. McKenzie Mazur Sr Greybull HS 4.84 15-10.50 10
2. Alisyn Hutton Sr Big Horn 4.67 15-03.75 8
3. Carleigh Reish Fr Tongue River High School 4.65 15-03.25 6
4. Torie Greenelsh Fr Big Horn 4.42 14-06.00 5
5. Sydney Schmidt Sr Big Horn 4.06 13-03.75 4
6. Angel Moon Jr Greybull HS 3.91 12-10.00 3
7. Amelia Stopher Fr Tongue River High School 3.81 12-06.25 2
8. Jordan Frank Jr Big Horn 3.78 12-05.00 1
9. CheyAnn Price Jr Big Horn 3.50 11-05.75
DQ Zia Robbins Fr Tongue River High School DQ DQ

Boy's Triple Jump Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Wind Score
1. Kade VanDyken Sr Big Horn 12.19 40-00.00 10
2. Elian Davila Jr Greybull HS 12.01 39-05.00 8
3. Carson Bates So Big Horn 11.78 38-08.00 6
4. Garrett Custis So Big Horn 11.66 38-03.00 5
5. Austin Wood Sr Tongue River High School 10.46 34-04.00 4
6. Irving Castro Fr Greybull HS 10.03 32-11.00 3
7. Jack Walker Fr Big Horn 9.90 32-06.00 2
8. Luke Mullinax So Big Horn 8.86 29-01.00 1
DQ Kyler Ostler Jr Big Horn DQ DQ

Girl's Triple Jump Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Wind Score
1. Monique Velasquez So Greybull HS 9.45 31-00.00 10
2. Grace Sopko So Tongue River High School 9.15 30-00.50 8
3. Jordan Frank Jr Big Horn 9.14 30-00.00 6
4. Izzy Carbert So Tongue River High School 9.07 29-09.00 5
5. Bayle Thomas Fr Tongue River High School 7.87 25-09.75 4

Boy's High Jump Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Kade VanDyken Sr Big Horn 1.73 5-08.00 10
2. Eli Cummins Fr Tongue River High School 1.52 5-00.00 7
2. Jax Zimmer Fr Big Horn 1.52 5-00.00 7
DQ Cooper Vollmer Jr Tongue River High School DQ DQ
NM Sean Walker Fr Big Horn NM NM

Girl's High Jump Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. McKenzie Mazur Sr Greybull HS 1.42 4-08.00 9
1. Carleigh Reish Fr Tongue River High School 1.42 4-08.00 9
3. Laura Biegel Fr Big Horn 1.42 4-08.00 6
4. Holly Hutchinson Sr Tongue River High School 1.42 4-08.00 5
5. Alisyn Hutton Sr Big Horn 1.37 4-06.00 4
NM Kalie Bocek Jr Tongue River High School NM NM

Boy's Shot Put Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Seth Mullinax Sr Big Horn 14.15 46-05.00 10
2. Jaxon Parker Sr Big Horn 12.55 41-02.00 8
3. Jacob Knobloch Fr Tongue River High School 11.99 39-04.00 6
4. Nolan Rader Jr Big Horn 11.66 38-03.00 5
5. Luke Singer So Tongue River High School 10.55 34-07.50 4
6. Josh Thompson Fr Big Horn 10.25 33-07.50 3
7. Gentry Lattin So Big Horn 9.68 31-09.00 2
8. Ethan Weiss Fr Big Horn 8.91 29-03.00 1
9. Matt Gilbert Fr Big Horn 8.76 28-09.00

Girl's Shot Put Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Amelia Gee So Big Horn 10.26 33-08.00 10
2. Emma Scammon So Tongue River High School 8.96 29-05.00 8
3. Hayley Uecker Sr Tongue River High School 8.09 26-06.50 6
4. Stephanie Jones Sr Greybull HS 7.90 25-11.00 5
5. Emma Schroder Jr Tongue River High School 7.78 25-06.50 4
6. Heidi Araiza Sr Greybull HS 7.49 24-07.00 3
7. Bailey Dodge So Tongue River High School 7.21 23-08.00 2
8. Kadie Brown Fr Tongue River High School 7.10 23-03.50 1
9. Eden Hanson Sr Greybull HS 6.23 20-05.50
10. Marie Streich Sr Greybull HS 5.83 19-01.50
11. Ivette Gutierrez Sr Greybull HS 5.31 17-05.00
DQ Shyan Davidson Sr Big Horn DQ DQ

Boy's Discus Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Seth Mullinax Sr Big Horn 40.54 133-00 10
2. Jacob Knobloch Fr Tongue River High School 39.93 131-00 8
3. Jaxon Parker Sr Big Horn 33.83 111-00 6
4. Josh Thompson Fr Big Horn 32.12 105-04.50 5
5. Cutler Bradshaw Jr Big Horn 30.95 101-06.50 4
6. Luke Singer So Tongue River High School 27.79 91-02 3
7. Dale McBride So Greybull HS 27.38 89-10 2
8. Gentry Lattin So Big Horn 24.86 81-07 1
9. Matt Gilbert Fr Big Horn 21.66 71-01
10. Gabe Wright Jr Greybull HS 21.55 70-08.50
11. Branden Welsh Jr Greybull HS 21.32 69-11.50
12. Nolan Rader Jr Big Horn 21.03 69-00
13. Ethan Weiss Fr Big Horn 18.43 60-05.50
DQ Jesus Hernandez So Greybull HS DQ DQ

Girl's Discus Varsity Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Hayley Uecker Sr Tongue River High School 27.32 89-07.50 10
2. Amelia Gee So Big Horn 27.24 89-04.50 8
3. Emma Schroder Jr Tongue River High School 24.15 79-03 6
4. Bailey Dodge So Tongue River High School 23.25 76-03.50 5
5. Emma Scammon So Tongue River High School 22.12 72-07 4
6. Kylee Lamb Fr Big Horn 20.94 68-08.50 3
7. Drew Mullinax Fr Big Horn 20.75 68-01 2
8. Stephanie Jones Sr Greybull HS 17.55 57-07 1
9. Marie Streich Sr Greybull HS 17.35 56-11
10. Eden Hanson Sr Greybull HS 16.48 54-01
11. Kadie Brown Fr Tongue River High School 13.75 45-01.50
12. Ivette Gutierrez Sr Greybull HS 12.27 40-03.00
DQ Shyan Davidson Sr Big Horn DQ DQ

Boy's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Big Horn A Big Horn 44.98 10
2. Big Horn B Big Horn 47.65 8
3. Greybull HS A Greybull HS 47.78 6
4. Big Horn C Big Horn 49.96 5

Girl's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Big Horn A Big Horn 55.86 10
2. Big Horn B Big Horn 1:00.87 8
3. Big Horn C Big Horn 1:03.51 6
4. Tongue River High School A Tongue River High School 58:05.00 5

Boy's 4x400 Varsity Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Big Horn A Big Horn 4:12.78 10

Girl's 4x400 Varsity Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Tongue River High School A Tongue River High School 4:40.11 10

Boy's 4x800 Varsity Timed Finals
Overall Team Time Score

Girl's 4x800 Varsity Timed Finals
Overall Team Time Score

Boy's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Big Horn A Big Horn 4:00.69 10
2. Tongue River High School A Tongue River High School 4:07.00 8
3. Greybull HS A Greybull HS 4:17.96 6

Girl's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Greybull HS A Greybull HS 4:44.41 10
2. Tongue River High School A Tongue River High School 4:56.03 8

Boy's Team Scores
After 15 Events

Overall Team Score
1. Big Horn 258
2. Tongue River High School 123
3. Greybull HS 81
4. Normative Services 28

Girl's Team Scores
After 16 Events

Overall Team Score
1. Tongue River High School 213
2. Big Horn 153
3. Greybull HS 92
4. Normative Services 18

Men & Women's Team Scores
After 31 Events

Overall Team Score
1. Big Horn 411
2. Tongue River High School 336
3. Greybull HS 173
4. Normative Services 46

SheridanWyoming.com