STATE TRACK AND FIELD

2-A Boys 800 Meter Run

State Champion Josiah Huff Tongue River 1:57.94

TEAM SCORES ENTERING FINAL DAY

Women - 1A - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
1) Lingle-Ft. Laramie 84 2) Cokeville 45
3) Upton 30 4) Ten Sleep 24
5) Little Snake River 23 6) Dubois 22.50
7) Kaycee 18.75 8) H.E.M. 16.25
9) Farson 15 10) Hulett 13
11) Burlington 11.50 12) Meeteetse 11
13) Guernsey-Sunrise 9.50 14) St Stephens 6
15) Western Heritage Lutheran 5.50 16) Arvada/Clearmont 5
17) Rock River 4 17) Midwest 4
19) NSI Academy 2 20) Encampment 1

Women - 2A - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
1) Burns 68 2) Lovell 54
3) Thermopolis 44 4) Sundance 43
5) Tongue River 29 6) Big Piney 22
7) Shoshoni 21 8) Pine Bluffs 20
9) Niobrara County 19.50 10) Southeast 19
11) Kemmerer 13 12) Big Horn 12.50
13) Greybull 8 14) Rocky Mountain 6
14) Wright 6 16) Wind River 4

Women - 3A - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
1) Cody 75 2) Powell 50
3) Star Valley 35 4) Torrington 26
5) Jackson Hole 25 5) Lyman 25
5) Douglas 25 8) Newcastle 22
9) Buffalo 18 10) Worland 14
11) Wheatland 10 12) RAWLINS 9
13) Glenrock 8 14) Mountain View 6
15) Pinedale 2 16) Lander Valley 1

Women - 4A - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
1) Campbell County 81 2) Rock Springs 47
3) Kelly Walsh 46 4) Cheyenne Central 44.50
5) Natrona County 41.50 6) Laramie 29
7) Sheridan 23 8) Cheyenne South 14
9) Cheyenne East 13 10) Green River 6
11) Riverton 5

Men - 1A - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
1) Lingle-Ft. Laramie 92 2) Cokeville 63
3) Burlington 35 4) Meeteetse 23
5) H.E.M. 22 6) Guernsey-Sunrise 21
6) Little Snake River 21 8) Hulett 13
9) Dubois 10 9) Midwest 10
9) Farson 10 9) Upton 10
13) Kaycee 9 14) Encampment 5
15) Ten Sleep 4 16) Glendo 3

Men - 2A - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
1) Lovell 88 2) Niobrara County 47.50
3) Thermopolis 29 4) Wind River 25
5) Wyoming Indian 23 6) Saratoga 22
7) Burns 16 8) Shoshoni 15
9) Tongue River 14 10) Big Piney 10.50
11) Pine Bluffs 10 11) Riverside 10
13) Big Horn 9 13) Sundance 9
13) Greybull 9 16) Moorcroft 7
17) Kemmerer 5 18) Wright 1
18) Rocky Mountain 1

Men - 3A - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
1) Jackson Hole 62 2) Cody 58.50
3) Powell 54 4) Douglas 37.50
5) Star Valley 32 6) Buffalo 28.50
7) Lyman 26 8) Newcastle 10
8) Mountain View 10 10) Glenrock 7
11) Wheatland 6.50 12) Pinedale 6
13) Lander Valley 5 14) Torrington 4
15) Worland 3 16) RAWLINS 1

Men - 4A - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
1) Natrona County 96 2) Kelly Walsh 73
3) Campbell County 40 4) Rock Springs 33
5) Green River 25 6) Sheridan 18
6) Laramie 18 8) Cheyenne East 15
8) Cheyenne Central 15 10) Evanston 8
11) Cheyenne South 6 12) Riverton 4

view counter