FRIDAY HIGH SCHOOL HOOPS SCORES

BOYS
Sheridan 64 Rock Springs 60

Tongue River 78 Big Piney 72 2OT’s

Big Horn 74 Wind River 53

Kaycee 62 Normative Services 22

GIRLS
Sheridan 72 Rock Springs 44

Tongue River 60 Big Piney 19

Wind River 60 Big Horn 59

REST OF THE WYOMING BOYS SCORES

#3 Laramie 64 Windsor, CO 55

Billings, MT Skyview 64 #4 Natrona 49

Billings, MT Senior 56 Kelly Walsh 43

Thompson Valley, CO 47 Central 42

Class 2A:

#3 Lusk 78 Saratoga 49

Mitchell, NE 62 Southeast 40

Class 1A:

#3 Little Snake River 48 Rangely, CO 44

#4 Cokeville 61 North Gem, ID 37

Hayden, CO 62 #5 Encampment 47

Guernsey 41 Midwest 31

Inter-Class:

3A Glenrock 47 #4 2A Burns 36

2A Pine Bluffs 46 1A Lingle-Ft. Laramie 39

#2 1A Ten Sleep 69 2A Riverside 33

2A Thermopolis at #1 1A Burlington – 7pm

Flaming Gorge Classic at Green River/Rock Springs:

(#2 3A) Buffalo 57 Pinedale 43

(#1 4A) Gillette 83 (#2 4A) Riverton 54

Mountain View 47 Manila, UT 38

Jackson 57 Kemmerer 35

(#1 3A) Star Valley 64 Cheyenne East 48

Green River 59 Vernal, UT 51

(#5 4A) Evanston 51 Union, UT 34

Lander Classic:

Wheatland 64 Worland 45 (Conference Game)

Douglas 50 Cody 40

(#3 3A) Lyman 57 (#5 3A) Torrington 48

Lander 53 (#4 3A) Rawlins 42

Foothills Classic at Big Horn/Tongue River:

(#2 2A) Wyoming Indian 59 Wright 35

Wrangler Invitational at Shoshoni:

Shoshoni 38 Farson-Eden 21

Meeteetse 51 H.E.M. 28

Shoshoni 48 Upton 39

State Line Shootout at Lead-Deadwood, SD:

Belle Fourche, SD 57 Sundance 47

Newcastle 61 Lead-Deadwood, SD 59

REST OF THE WYOMING GIRLS SCORES

Friday, December 14th:

Class 4A:

Billings, MT Senior 48 Kelly Walsh 37

Class 2A:

Lusk 45 Saratoga 18

Southeast 40 Mitchell, NE 29

Class 1A:

#1 Cokeville 64 North Gem, ID 35

#4 Little Snake River at Rangely, CO

Midwest 52 Guernsey 12

Hayden, CO 39 Encampment 34

Inter-Class:

#5 2A Burns 54 3A Glenrock 45

#2 1A Lingle-Ft. Laramie 45 2A Pine Bluffs 44

2A Riverside at 1A Ten Sleep – 5:30pm

#3 2A Thermopolis 44 #5 1A Burlington 30

Flaming Gorge Classic at Green River/Rock Springs:

Buffalo 49 Mountain View 30

Manila, UT 54 Pinedale 53

Kemmerer 62 Riverton 55

(#5 4A) Laramie 62 Union County, UT 22

Rich County, UT 54 Jackson 45

Cheyenne East 46 (#2 3A) Star Valley 24

Buffalo 37 Green River 35

Cheyenne Central 46 Evanston 23

Douglas Classic:

Torrington 56 (#5 3A) Lyman 43

Wheatland 38 Worland 31 (Conference Game)

(#4 3A) Rawlins 74 Lander 54

(#1 3A) Douglas 72 Cody 28

Foothills Classic at Big Horn/Tongue River

Wright 68 Wyoming Indian 52

Wrangler Invitational at Shoshoni:

Shoshoni 52 Farson-Eden 23

Meeteetse 45 H.E.M. 30

Shoshoni 64 (#3 1A) Upton 44

(#3 1A) Upton 60 H.E.M. 19

State-Line Shootout at Lead-Deadwood, SD:

Sundance vs. Belle Fourche, SD – 2:15pm

Lead-Deadwood, SD 57 Newcastle 47

view counter