Earlybird Track Invitational Casper, Wyoming

Girls Team Scores:

1) Natrona 98
2) Cheyenne Central HS 80.50
3) Worland High School 71
4) Sheridan High School 65.50
5) Kelly Walsh 59.50
6) Cheyenne South High Schoo 54
7) Torrington 53.50
8) Glenrock High School 34
9) Buffalo High School 33
10) Shoshoni High School 31
11) Douglas High 26
12) Tongue River High School 14
12) Wright High School 14
14) Dubois HS 9
15) Big Piney HS 5
16) Riverton High School 2

SHS Girls Individual Results: (Top 8 Only)

100 Meter Dash

8th Mariah Grant 13.54

800 Meter Run

1st Zoe Sherman 2:34.00

1600 Meter Run

8th Jennifer Custis 6:18.89

100 Meter Hurdles

3rd Addison Stedillie 17.22

300 Meter Hurdles

4th Katie Campbell 54.57

4 X 100 Meter Relay

4th Mariah Grant 54.59
Kristin Grammens
Megan Culver
Adrianne Anderson

4 X 400 Meter Relay

4th Anna Crabb 4:45.83
Ellie Sweeney
Kristin Grammens
Alesha Bolin

4 X 800 Meter Relay

1st Jennifer Custis 10:51.95
Marissa Hegy
Erin Jensik
Zoe Sherman

Shot Put

1st Shayla Christensen 35’ 9.75”
5th Alison Geary 32’ 9”

Discus

5th Alison Geary 98’ 10”

High Jump

4th Erin Jensik 4’ 10”

Boys Team Scores:

1) Natrona 195.50
2) Kelly Walsh 137
3) Douglas High 43
4) Cheyenne South High Schoo 41
5) Sheridan High School 37
6) Torrington 30
6) RAWLINS 30
8) Cheyenne Central HS 29
9) Riverton High School 26
10) Buffalo High School 22
11) Big Piney HS 20
12) Dubois HS 15.50
13) Tongue River High School 15
14) Glenrock High School 12
15) Shoshoni High School 6
16) Worland High School 1

100 Meter Dash

Tie 8th Nate Kane 11.79
Tie 8th Casey Carlton 11.79

200 Meter Dash

8th Casey Carlton 23.61

400 Meter Dash

3rd Casey Carlton 52.73

110 Meter Hurdles

6th Tyler Julian 16.90

300 Meter Hurdles

2nd Nate Berg 42.68

4 X 100 Meter Relay

5th Nate Kane 45.95
Nate Berg
Dakota Larner
Brian Kjerstad

4 X 800 Meter Relay

2nd Micah Sweeney 9:02.46
Rion Szatkowski
Taylor Bruso
Taylor Wendtland

Pole Vault

7th Chris Romanjenko 9’ 10”

Long Jump

5th Nate Berg 18’ 7.5”

view counter