BRONC / LADY BRONC TRACK AND FIELD RESULTS

BRONC / LADY BRONC TRACK AND FIELD RESULTS

Yellowstone Sports Medicine Invitational
Cody, Wyoming - Cody High School
Saturday March 24, 2012

Girls Team Scores:

Cody 203.5
Lovell 117
Sheridan 101
Powell 90.5
Riverton 61.5
Jackson 24

SHS Girls Individual Results: (Top 8 Only)

100 Meter Dash

4 Mariah Grant 13.82
7 Jackie Wells 14.22
8 Kristin Grammens 14.25

200 Meter Dash

5 Bailie Dannels 28.77
7 Kristin Grammens 29.65
8 Mariah Grant 29.69

Girls 400 Meter Dash

3 Bailie Dannels 1:04.45
4 Mariah Grant 1:05.58

800 Meter Run

1st Katie Rotellini 2:28.0

1600 Meter Run

3 Erin Jensik 5:49.41
4 Marissa Hegy 5:53.60
8 Jennifer Custis 6:14.75

3200 Meter Run

3 Hannah Wiley 14:48.53

100 Meter Hurdles

6th Addison Stedillie 18.74
8th Tori Arno 19.16

High Jump

Tie 3rd Erin Jensik 4’ 5”

Pole Vault

1st Stephanie Prill 8’ 0”
2nd Marissa Hegy 8’ 0”

Triple Jump

8th Katie Rotellini 31’ 2.5”

Shot Put

4th Shayla Christensen 37’ 1” Automatic State Qualifier

Discus

8th Sara Burrell 92’ 3”

4 X 400 Meter Relay

3rd Erin Jensik 4:28.55
Marissa Hegy
Mariah Grant
Katie Rotellini

4 X 800 Meter Relay

2nd Sheridan “A” 11:20.35
Alex Vaira
Brooklyn Hugnagel
Marissa Hegy
Jennifer Custis

3rd Sheridan “B” 11:51.66
Michelle Brown
Hannah Wiley
Maria Owen
Malia Smiley

Boys Team Scores

1 Powell 135.5
2 Cody 121
3 Sheridan 117
4 Riverton 94.5
5 Lovell 86
6 Jackson 66

SHS Boys Individual Results: (Top 8 Only)

100 Meter Dash

2nd Mark Silcox 11.75

200 Meter Dash

1st Casey Carlton 23.94
5th Nate Kane 24.62
8th Birney Brayton 24.96

400 Meter Dash

1st Casey Carlton 52.74
5th Bradley Holloway 54.54

800 Meter Run

4th Kyle Dietsche 2:12.00

1600 Meter Run

3rd Michael Rotellini 4:41.49
7th Chris Garber 4:59.23
8th Taylor Bruso 5:00.38

110 Meter Hurdles

2nd Aaron Campbell 16.08

300 Meter Hurdles

2nd Nathan Berg 43.01
4th Tyler Julian 45.21

4 X 100 Meter Relay

3rd Sheridan “A” 45.83
Birney Brayton
Mark Silcox
Nate Kane
Nathan Berg

5ht Sheridan “B” 48.19
Colbey Bruney
Justin Franck
Ethan Hall
Chris Munson

4 X 400 Meter Relay

1st Sheridan “A” 3:37.14
Kyle Dietsche
Michael Rotellini
Nathan Berg
Casey Carlton

6th Sheridan “B” 4:00.56
Taylor Kraft
Tyler Julian
Ethan Hall
Mark Silcox

4 X 800 Meter Relay

1st Kyle Dietsche 8:44.20
Taylor Dietsche
Chris Garber
Michael Rotellini

High Jump

2nd Taylor Kraft 5’ 11”
8th Aspen Frey 5’ 7”

Pole Vault

6th Chris Romanjenko 11’ 0”

Long Jump

2nd Aaron Campbell 19’ 11.75”

uBlaze Vapor
view counter