2013 HOOP JAM RESULTS

Division
1st Place
2nd Place
3rd grade boys
Sheridan Allstars - Sheridan
Predators - Sheridan
 
Alex Sanders
Michael Greer
 
Sean Sanders
Troy Berg
 
Cody Kilpatrick
Cole Leach
 
Dawson Lee
Kaden Bateson
 
Chandler Lee
Colson Coon

4th Grade Boys
Beastly Ballerz - Gillette
Big Horn Little Rams - Big Horn
 

Carson Bates
 

Winfield Loomis
 

Garrett Custis
 
 
Sam Gregory

5th Grade Boys
Warriors - Sheridan
Court Crushers - Sheridan
 
Lowden Askins
Xander Coon
 
Alex Garber
Ethan Ricker
 
Luke Grutzmacher
Sam Lecholat
 
Seth Deutscher
Zach Koltiska
 
Tigan Leno
Ryan Sessions

6th Grade Boys
Avengers - Sheridan
Dunk Dynasty - Big Horn
 
Carter Wells
Jaxon Parker
 
Tristan Bower
Jaren Fritz
 
Elliott Boley
Dalton Gregory
 
Jacob Boint
Kade Eisele
 
Garrett Coon
Jack Chase

7th Grade Boys
Tropics - Gillette
Dynamite Ducks
 

Drew Mavarakis
 

Blayne Baker
 

Abraham Ross
 

Aaron Sessions
 
 
Parker Christensen

8th Grade Boys
The Red Rockets - Sheridan
Casper SWAT - Casper
 
Drew Boedecker
 
 
Noah Gustafson
 
 
Isaac Pacheco
 
 
Coy Steele
 
 
Jordan Carlton
 

9th - 10th Boys
#Ambition - Sheridan
Tropics - Gillette
 
Blake Baker
 
 
Blake Godwin
 
 
Dillon Daniels
 
 
Adam Berry
 

11th - 12th Grade Boys
Camels - Gillette
Spunk Rock - Sheridan
 

Reed Ritterbusch
 

Spencer Welch
 

Malik Grant
 
 
Thomas

Men's Top Flight
Mr. Howdy Doody - Sheridan
Stars & Scrubs
 
Luke Martinez
Riley Ryan
 
Austin Woodward
Raith Durham
 
Cody Hoffman
Cam Anderson
 
Brandon Forister
Jared Kasemodel

Men's Competitive
C&B Paint - Sheridan
Fremont Motors - Sheridan
 
Cass Brewer
Kenny Phipps
 
Andrew Newman
Ty Legerski
 
Dave Hutton
Jayson Shore
 
Jimmy Stites
Blaine Shaffer
 
Justin Mancini
Antoine Porter

3rd - 4th Grade Girls
Bulldogs - Sheridan
Thermopolis Cats - Thermpolis
 
Annie Mitzel
 
 
Aniston Beard
 
 
Addison Lucas
 
 
Aria Heynaman
 
 
Arilyn Johnson
 

5th Grade Girls
Tailbusters - Sheridan
G-Town Girls - Gillette
 
Brooklyn Bowie
 
 
Mollie Morris
 
 
Katie Ligocki
 
 
Madison Blaney
 
 
Abby Sanders
 

6th Grade Girls
G-Town Girls - Gillette
Bucket Dumpers - Sheridan
 

Madyson Godwin
 

Britny Hutton
 

Talia Steele
 

Alisyn Hutton
 
 
Jordan Christensen

7th Grade Girls
Toon Squad - Gillette
Inner Ninjas - Sheridan
 

Bailey Coon
 

Marissa Coon
 

Zoie Jones
 

Kaylee Abernatha
 
 
Kailey Loomis

8th Garde Girls
Asphalt Kickers - Buffalo
Headaches - Big Horn
 
Sadie Gruntmeir
Emily Blaney
 
Jennifer Seeman
Sophia Trabert
 
Tana Dahlberg
McKenna Balkenbush
 
Holly Curuchit
Abbey Buckingham
 
Autumn Knight
Anna Meich

9th - 12th Grade Girls
All State Bench Warmers - Sheridan
Treble Makers - Sheridan
 
Emily Julian
Cheyloh Bluemel
 
Rachel Wood
Mali Wright
 
Celena Kelly
Taylor Townsend
 
Robbie Ryan
Molly Ligocki
 
Baylee Baker
Maddy McClure

Women's Top Flight
Cowgirls - Sheridan
Quad Squad - Sheridan
 
Kaylee Hoffman
Dawn Deagle
 
Chaundra Sewell
Katie Strandholm
 
Kayla Woodward
Kelsey Boedecker
 
Jordan Kelley
Mandy Garmen

Women's Competitive
SS&G - Buffalo
Has Beens - Sheridan
 
Megan Lund
Haley King
 
Kaitlynn Armstrong
Kylee Eddleman
 
Chelsea Ullery
Brianna Smith
 
Chelsea Jones
Sarah Golinvaux

Eye Care of the Big Horns
view counter